В Україні через воєнний стан питання стягнення коштів із пенсійних виплат стало ще більш актуальним для багатьох громадян, особливо для тих, хто має борги. Юристи з "Юридичного порадника для ВПО" пояснили, коли пенсійні виплати можуть бути арештовані та як діяти в таких ситуаціях.
На сьогодні діє особливий порядок стягнення коштів з пенсій, що дозволяє захистити певні категорії виплат. Наприклад, арешт пенсій можливий лише у випадках стягнення аліментів, компенсацій за шкоду від кримінальних правопорушень та боргів, пов’язаних із громадянами рф. У всіх інших випадках, як-от кредитні зобов’язання чи комунальні борги, накладання арешту також можливе, хоча й передбачає певні обмеження.
Якщо пенсійні виплати все ж заарештовані, пенсіонерам рекомендується негайно звернутися до виконавчої служби з заявою про зняття арешту. До заяви необхідно додати довідку з банку, що підтверджує надходження пенсії на рахунок. Це дозволить юристам і виконавцям перевірити правомірність арешту та вжити заходів для його зняття.
Важливо розуміти, що навіть якщо арешт накладений, законодавством встановлено обмеження на стягнення коштів із пенсії. Максимально дозволений розмір стягнень складає трохи більше 20% від щомісячної суми пенсії. У випадках, коли пенсія є єдиним джерелом існування пенсіонера, можливе зменшення цієї суми до мінімуму, необхідного для забезпечення прожиткового мінімуму.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Нагадаємо, збільшення пенсії: хто може розраховувати на підвищені виплати
Раніше ми розповідали, що пенсіонерам готують круті зміни з новими сумами – виплати зростуть на 1500 грн
Також, перерахунок пенсій: співробітники ПФУ виходять на зустрічну перевірку, українців попередили